Najnowsze wpisy
Modne pomysły na szklane zabudowy ścienne
Szklana ściana to rozwiązanie, które zdobywa coraz więcej zwolenników. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając szklaną ścianę do kuchni, do salonu i do innych pomieszczeń? Zobacz nasze pomysły na to, jak wprowadzić do domu więcej światła, lekkości i nowoczesności.
Szklana ścianka działowa – czy to dobry pomysł?
Szklana ściana w domu nikogo nie zaskakuje, jednak jeszcze kilka, kilkanaście lat temu była rzadko widywana w polskich domostwach. Właściciele obawiali się utraty ciepła, gorszej izolacyjności, a także problemów z dbałością o szkło – jak się jednak okazuje, czyszczenie szkła nie musi być ani trudne ani czasochłonne.
Szklana ściana może występować na wszystkich ścianach działowych – ograniczeniem są jedynie ściany nośne, do których budowy nie można wykorzystać takiego materiału. Szkło stanowi doskonałą przegrodę w małych wnętrzach – pomimo ich podzielenia, nie stwarza wrażenia zamkniętych brył. Szklane ściany są chętnie stawiane w dużych domach i w loftach, by każdy z domowników mógł nacieszyć się znaczną ilością naturalnego światła i otwartością przestrzeni.
Zabudowy szklane – garść informacji praktycznych
Zabudowa szklana jest wykonywana zazwyczaj ze szkła hartowanego ESG Float o grubości 8,10 lub 12 mm oraz laminowanego ESG VSG 55.4. Dzięki temu jest ona bezpieczna, odporna na zarysowania i rozbicia, doskonale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Ściana ze szkła w kuchni czy w salonie może być także wykonana z nadrukiem UV, z foliami matującymi, nie przepuszczającymi zupełnie światła, lodowymi, a także o zmiennej przepuszczalności światła. Zastanawiając się nad zabudową szklaną, należy wziąć pod uwagę okucia, sposób montażu, a także sam wygląd ścianki – czy będzie ona podzielona np. szprosami, składająca się z kilku większych części czy całoszklana. Więcej informacji o typach szklanych ścian znajdziesz w naszej ofercie.
Szklana ścianka w kuchni
Ścianka ze szkła w kuchni jest świetnym pomysłem do salonów połączonych z kuchnią. Dzięki niej będzie można zredukować zapachy przenikające do innych pomieszczeń, zapewniając jednocześnie dobrą widoczność na oba pomieszczenia. W nowoczesnych mieszkaniach i domach często spotyka się szklaną ścianę przedzielającą kuchnię od części jadalnej czy to w postaci zabudowy całoszklanej czy szyby wstawionej od pewnej wysokości.
Szklana ściana w salonie
Szklana ścianka działowa jest najchętniej montowana w salonie, oddzielając go od innych pomieszczeń w domu – od kuchni, przedpokoju. Może być także interesującym pomysłem na wydzielenie strefy do relaksu z możliwością poczytania na ulubionym fotelu czy wypoczęcia w domowej, małej oranżerii.
Szklana ściana w łazience
Szklane ściany w łazienkach to nadal dość radykalne rozwiązanie, które można zobaczyć w nowoczesnych mieszkaniach i domach. Taka łazienka jest najczęściej połączona z sypialnią, a także umożliwia zażycie nieco intymności przez długie zasłony, które w razie potrzeby można szybko zasunąć.
Szklana ścianka działowa w innych pomieszczeniach
Ścianki ze szkła można także postawić w sypialni – jest to jednak rozwiązanie odpowiednie do kawalerek i dla par bez dzieci. W innym przypadku może zabraknąć nieco prywatności, o ile nie zadbamy o montaż wysokich zasłon.
Takie rozwiązania mogą także doświetlać przedpokój, który chcemy oddzielić od reszty domu, a nawet domowy gabinet. Ścianki ze szkła są doskonałym pomysłem na wydzielenie strefy do pracy lub do nauki, szczególnie jeśli jest to zajęcie przy biurku, które nie wymaga znaczącej przestrzeni. W ten sposób można stworzyć nowoczesny i piękny kącik do realizacji zawodowych zadań.
Najlepszy sposób na lekkość i nowoczesność
Fascynują cię szklane ściany? Koniecznie obejrzyj inspiracje dostępne na portalach wnętrzarskich, naszą galerię lub skorzystaj z pomocy projektanta, który pomoże ci zdecydować, gdzie umieścić taką przegrodę w domu. Oferujemy wykonanie i montaż zabudów szklanych w Warszawie i w okolicach – zadzwoń, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji – 692 495 520.
dokonania darmowej wyceny, zadzwoń:
pn - pt:
do nas:
nas na: